motoExpert: Wszystko o zakupie samochodu używanegomotoekspert.mojeauto.pl
Pytania według tematówsamochody używane (22) autem na wakacje (1) auto w firmie (9) opony (5) mechanika (6) prawo (12) leasing (3) Ostatnie pytania

Rejestracja a ubezpieczenie OC

Zakupiłem auto wraz z ubezpieczeniem OC ważnym do października tego roku. Wczoraj (10 czerwca) przerejestrowałem samochód, więc w polisie jest inny numer rejestracyjny i nazwisko właściciela. Do wypow...

Kupno auta z ustanowionym zastawem

Czy sprzedawca może nie poinformować mnie o ciążącym na aucie zastawie i co się dzieje w przypadku, gdyby do tego doszło? Czy mogę się ubiegać o cofnięcie umowy? Czy poniosę odpowiedzialność finansową...

Gdzie kupić samochód używany?

mojeauto.pl

Komis, giełda, ogłoszenia w gazecie, Internet, dealer. Możliwości zakupu samochodu używanego jest wiele. Każda z tych form ma swoje plusy i minusy.

czytaj dalej
 

Internet to doskonałe narzędzie do porównywania interesujących nas ofert, giełda i komis dają możliwość zobaczenia samochodu na żywo, a nawet przejechania się nim przed ewentualnym zakupem w celu sprawdzenia stanu, zaś w przypadku zakupu samochodu od dealera możemy liczyć na fachową pomoc specjalistów. Kwestia wyboru formy zakupu samochodu jest indywidualną decyzją kupującego jednak we wszystkich przypadkach należy pamiętać aby szukać ofert w sprawdzonych źródłach, bowiem często się zdarza, że atrakcyjna cena danego pojazdu wcale nie idzie w parze np. z jego stanem technicznym lub co gorsze legalnością.

Komis
 
Dlaczego tak się dzieje, wyjaśnia Michał Szreder, właściciel niezależnego komisu Szreder Auto Centrum w Międzyborowie – „W większości samochody oddane do takiej sprzedaży posiadają bądź zaniżony przebieg w stosunku do faktycznego, bądź nie mają wszystkich dokumentów. Nie można również dokonać poprawnego sprawdzenia takiego pojazdu. Najlepiej więc kupować samochód u przedstawiciela danej marki tzw. dealera, gdzie znajdziemy sporą ilość używanych samochodów, wcale nie droższych, ale na pewno poprawnych pod względem przebiegu, stanu technicznego oraz prawnego. Są również profesjonalne salony sprzedaży samochodów używanych występujące pod własnym szyldem tzw. niezależne i te występujące jako sieć. Tu również samochody są sprawdzone, z gwarancją firmy sprzedającej.”  

Sieć komisów
 
O to, co możemy zyskać kupując auto w komisie zrzeszonym zapytaliśmy z kolei współwłaściciela komisu PHU DUET S.C. Mikulski, Chmielenko sieci GEpard, Bronisława Mikulskiego.
 
ma: Jakie są zalety kupna auta używanego poprzez komis należący do sieci zrzeszonych komisów? 
 
Bronisław Mikulski: Autoryzowane sieci sprzedaży samochodów używanych przede wszystkim gwarantują pewność i bezpieczeństwo zakupu. Zanim powstał GEpard - pierwsza autoryzowana sieć dealerów samochodów używanych, a w ślad za nią pozostałe sieci zrzeszające komisy, zakup auta używanego często wiązał się z ryzykiem. Obok uczciwych punktów o dobrej renomie funkcjonowały na rynku liczne punkty sprzedające auta o wątpliwej jakości i pochodzeniu. Przeciętnemu klientowi trudno je było na pierwszy rzut oka odróżnić.
 
Do autoryzowanych sieci dealerskich zapraszane są wyłącznie punkty, które gwarantują wysoką jakość i spełniają odpowiednie kryteria. Zwykle prowadzą działalność już od lat i cieszą się  na lokalnych rynkach dobrą opinią i zaufaniem klientów i firm współpracujących. Punkty należące do sieci zapewniają wysoki standard obsługi oraz służą fachową pomocą przy wyborze auta. Co ważne: w czasie całego procesu sprzedaży, a także po niej, klient nie jest pozostawiony sam w relacji z dealerem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze ma możliwość zwrócenia się do instytucji organizującej sieć, czego nie gwarantują komisy niezrzeszone.
 
Dodatkowo autoryzowane sieci proponują zwykle wiele innych udogodnień. Często udostępniają dla swoich klientów numery infolinii, gdzie można skorzystać z pomocy konsultantów, a także strony www z ofertami samochodów w całej sieci i informacjami o aktualnych promocjach, np. w zakresie finansowania.”
 
ma: Czy komisy oferują jakieś dodatkowe zachęty dla kupującego (gwarancja, możliwość pozostawienia innego auta w rozliczeniu, kupno na raty, pomoc w uzyskaniu korzystnego kredytu, oferty leasingowej, pomoc w rejestracji auta)?
 
BM: „W punktach należących do sieci klienci mogą zwykle na miejscu załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu bez konieczności wizyty w banku i korzystając z uproszczonych procedur. Często sieć oferuje też dodatkowe udogodnienia, np. promocyjne kredyty na zakup auta czy ubezpieczenie. W przypadku sieci GEpard, sprzedawane tam samochody używane objęte są Programem „Auto z Gwarancją”  - klienci kupując samochód używany na kredyt otrzymują dodatkowo ubezpieczenie kosztów napraw wraz z Assistance ważnym w niemal całej Europie. Aby zapewnić wysoką jakość obsługi swoim klientom dealerzy zwykle umożliwiają pozostawienie innego auta w rozliczeniu, a często oferują także dodatkową pomoc w załatwieniu formalności związanych z rejestracją auta itp.”
 
ma: Czy auta oferowane w zrzeszonym komisie są sprawdzane pod względem prawnym, np. czy nie są kradzione?
 
BM: „Autoryzowane sieci zwykle starają się unormować te kwestie.  Np. w ramach sieci GEpard dealerzy zobowiązani są do sprawdzenia stanu pojazdów przyjmowanych do sprzedaży m.in. w zakresie zgodności numerów nadwozia i silnika z dokumentami, ale także stanu urządzeń elektrycznych, płynów eksploatacyjnych, układu kierowniczego, hamulcowego, powłoki lakierniczej, układu wydechowego, ogumienia itp.”

Dealer
 
Korzystając z oferty dealerów również możemy liczyć na dogodne warunki zakupu samochodu, a poza tym u większości z nich jest pewność, że sprzedawany pojazd jest sprawdzony.
 
Piotr Michalski – kierownik działu sprzedaży samochodów używanych w autoryzowanym salonie Forda, firmie Auto Watin: „Procedury skupu samochodu zobowiązują nas do szczegółowego sprawdzenia pojazdu. Oceny dokonywane są przez specjalistów różnych działów naszego serwisu. Na podstawie tych ocen, korzystając z bieżących katalogów tj. Eurotax, Infoekspert i innych katalogów notowań cenowych samochodów używanych oraz posiadanych doświadczeń, dokonujemy ostatecznej wyceny pojazdu.”
 
„Samochód przed dokonaniem sprzedaży jest, nie tylko sprawdzony, ale i ewentualnie naprawiony. W większości przypadków poddany jest przeglądowi w ramach którego wymieniany jest olej silnikowy, filtry i inne płyny eksploatacyjne. Poprawiany jest również wygląd zewnętrzny samochodu-powłoki lakierniczej, wnętrze elementy pojazdu-czystość tapicerki. Ponadto każdy nasz klient na nabywany samochód uzyskuje roczną gwarancję naszego Dealerstwa. Samochody sprawdzane są również od strony prawnej włącznie z rejestrem zastawów sądowych” – dodaje Piotr Michalski z Auto Watin.

Internet
 
Coraz większą rolę w transakcjach kupna/sprzedaży samochodów używanych odgrywa sieć Internet. Wirtualne komisy dają możliwość szybkiego porównania ofert, zapoznania się z historią danego modelu. Również Internetowa Platforma Motoryzacyjna – Mojeauto.pl dysponuje bogatą bazą używanych samochodów tych pochodzących od osób prywatnych, a także zrzeszonych komisów. Jednocześnie mechanizm porównawczy jest w stanie na bieżąco porównać ze sobą trzy wybrane pojazdy. Przy wyborze samochodu pomocne są również raport o awaryjności poszczególnych modeli przygotowywany przez niemiecki instytut DEKRA oraz raport przedstawiający wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP.  

drukuj powrot do listy artykułów
Zabierz głos regulamin
Komentarzy (18) dodaj swój komentarz
wyświetlaj:  

Chester
2007-08-03 02:48:27
zgłoś naruszenie regulaminu

Samo zycie .To jest prawdziwa Polska !!!!


marek
2007-07-31 23:39:39
zgłoś naruszenie regulaminu

uwaga na mazdy 6 z Nasielska nie sa takie jak opisują sprzedawcy często malowane oczywiście na ogłoszeniu napisano bezwypadkowe


adam
2007-07-02 19:07:10
zgłoś naruszenie regulaminu

chce kupic samochód dostawszy i podobno zfrancji mozna sciągnąc taniej ornietuje sie ktos adamjarczyk@wp.pl prosze piszcie


marzena
2007-06-09 14:42:20
zgłoś naruszenie regulaminu

ja sprzedaje samochody w leasingu Mercedes smart 1 wplata wieksz potem po 1000 zl ale mozna obnizyc do 500 zl brutto jesli zostanie na samochod przyjeta reklama narzucona przez sprzedajacego.Wiecej ew. po zainteresowaniu Marzena marz11@op.pl


anty
2007-05-24 15:31:45
zgłoś naruszenie regulaminu

Przestrzegam przed kupnem samochodu Peugeot Boxer w Ożarowie ul.Poznańska Zrobiłem ponad 350 km bo auto miało być bezwypadkowe (różne daty na szybach, ślady malowania i gość nawet nie pojawił się na parkingu komisu.Cwaniactwo warszawskie. Uważajcie


MARCEL
2007-04-20 22:03:13
zgłoś naruszenie regulaminu

auto komis MAK 41-914 Bytom Strzelców Bytomskich 62d Tel: (032) 389-06-06, 0601 45-83-86, 0602 34-39-39,0041-762-03-22-52 Fax: (032)389-06-06 NIE POLECAM ZAKUPIŁEM TAM AUTO IVECO TURBO DAILY AUTO NADAJE SIE NA ZŁOM ZAWIESZENIE BYŁO DO KAPITALNEGO REMONTU TERAZ PADŁ MI SILNIK ,A KUPIŁEM GO TYDZIEN TEMU CO NAJLEPSZE AUTO KUPIŁEM Z PODBITYM PRZEGLĄDEM .ZADZWONIŁEM DO WŁAŚCICIELA ,A ON POWIEDZIAL MI PANE POCAŁUJ MNIE W DU... .NIE POLACAM PODEJRZEWAM ZE WIEKSZOŚĆ AUT JET W TAKIM SAMYM STANIE.NORMALNY OSZUST


himek
2007-03-28 22:57:10
zgłoś naruszenie regulaminu

Nie kupujcie w komisie:PARTNER"w Gliwicach przy Ul Dąbrowskiego.Ja tam kupiłem i się przejechałem na tym.Miał być bezwypadkowy a był bity.Tam pracują oszuści,wszystko zrobią by sprzedać.Niepolecam!


STRZAŁA
2007-03-26 22:16:48
zgłoś naruszenie regulaminu

Kupiem samochód w komisie w koszalinie tragedia szefowie chyba nie wiedzą że ich pracownicy kęcą na lewo wymieniają nowe opony,akumulatory i wogóle co się da


Janek
2007-03-07 15:43:56
zgłoś naruszenie regulaminu

OTRZEGAM przed kupnem samochodu w komisie AIDIK w Rzeszowie-mnie oszukali


kuba
2007-02-04 17:34:43
zgłoś naruszenie regulaminu

Ja i moich dwóch kolegów kupiliśmy samochody w Międzyborowie. Koleś Marek i Filip piszą głupoty. Tam kupuje się samochód z możliwością kontroli powłoki lakierniczej, możliwość wjechania na podnośnik w ich serwisie ( wszystko bezpłatnie). Kupujący może dokładnie i to w obecności znajomych zapoznać się z autem, otrzymuje pisemną gwarancję na zakupiony samochód. Ja jestem zadowolony z samochodu oraz ze sposobu w jaki sprzedawca mnie obsługiwał. PolecamDodaj swój komentarz  zobacz wszystkie komentarze (18)
Podpis:


     
zgłoś naruszenie regulaminu - zgłoś naruszenie regulaminu
Mapa Serwisu O firmie Prywatność Regulamin Reklama Centrum prasowe Piszą o nas Współpraca Kontakt Polecamy

Copyright (c) Internet Service SA 1999-2007